Frýdlant n. Ostravicí - TJ ČSAD Havířov 0:13 (0:6)

06.04.2015 19:23

Sestava:

Kosňovská - Motlochová, Porembská, Holáňová, Kuzníková, Fukalová, Maláčová, Šoborová, Vítková, Volfová, Vudarčíková.

Branky: Volfova 4x, Porembská 2x, Vítková 2x, Vudarčíková 2x, Fukalová, Šoborová a vlastní.

V prvním jarním kole MSD žen zajížděly hráčky Havířova k poslednímu celku soutěže do Frýdlantu. Na jeden zápas si ze studijního pobytu ve Slovinsku odskočila Petra Fukalová a v sestavě se objevila i loňská účastnice ligy mistryň ve Skotsku a vítězka slovenské ligy a slovenského poháru Nela Šoborová. Z důvodů pracovních povinností nebo díky marodce chybělo v dresu hostů hned pět hráček, takže přijely bez náhradnic a utkání musely zvládnout bez možnosti střídání. Od úvodního hvizdu rozhodčího, bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti. Zápas se hrál na umělé trávě minimálních rozměrů, což mohlo hostujícím hráčkám, zejména v nábězích od lajn trochu vadit, ale nakonec i na tomto úzkém hřišti si s tím velmi dobře poradily. Již v desáté minutě to bylo 0:2, kdy svůj důraz před brankou domácích uplatnila Volfová, která zužitkovala dokonalé přihrávky ze středu hřiště od Maláčové. Po proměněné penaltě po faulu na Maláčovou, zvyšovala Porembská na 3:0. Ta samá hráčka hlavou po rohu Vítkové zvyšovala na 4:0 s tečí domácí obránkyně. Porembská ve 29. minutě potom dokonale zužitkovala přihrávku od Maláčové a skóre se měnilo opět 0:5. Hráček ČSAD bylo plné hřiště a skvěle fungovala středová řada Maláčová - Šoborová, které posílaly skvělé míče kolmo na hroty nebo kříže na rozběhnuté krajní záložnice. Domácí tým se vesměs jen bránil a odkopnuté míče, dávaly na malou chvíli oddychnout přetížené obraně. Ve 40. minutě po rohu Vítkové se na přední tyči trefila Vudarčíková a upravila poločasový stav na 0:6. Výsledek poločasu byl nakonec pro domácí ještě milostivý, protože další dvě branky nebyly uznány pro ofsajd a některé další slibné akce skončily vedle domácí brány. Ve druhé půli se ještě soupeř nerozkoukal a po ose Šoborová Maláčová opět uplatnila své zkušenosti Volfová a zvýšila na 0:7. Až v padesáte minutě se dočkaly domácí série dvou rohů, které však pro hosty neznamenaly žádné nebezpečí a za pět minut opět Volfová zužitkovala centr Fukalové a skóre se měnilo na 0:8. Za další tři minuty opět po ose Šoborová Maláčová poslední jmenovaná našla Fukalovou a ta zvyšovala již na 0:9. Pak přišly další šance hostů, avšak Vítková mířila dvakrát z úhlu do boční sítě a další centry z pravé strany od Fukalové žádná z hráček Havířova nedosáhla. Poté se k sólu odhodlala Motlochová. V prvním případě mířila těsně vedle a ve druhém našla kolmicí Vudarčíkovou, která si v tváři v tvář s domácí brankářkou poradila mazácky 0:10. V 75. minutě se také odhodlala k sólu Kuzníková po její akci a následném rohu Maláčové zvyšovala Vítková 0:11. V 84. minutě vyškolila domácí obranu Šoborová, která se objevila sama před brankářkou domácích a křížnou střelou k tyči zakončila svou sérií přihrávek a šperkování na lépe postavené hráčky první brankou v dresu ČSAD 0:12. Poslední branka zápasu padla po skrumáži, kdy Volfová a Vudarčíková šli stejně důrazně do odraženého míče, který skončil v síti domácího týmu, což byl zároveň poslední střelecký zápis celého zápasu. Hráčky ČSAD tedy nadělovaly velikonoční pomlázku. Navíc předvedly kvalitní ženský fotbal se spoustou pohledných akcí, což směrem k nedělnímu magnetu kola o první místo v soutěži s Bruntálem je více jako povzbuzující.
,,Bylo to povinné vítězství. Na podzim jsme se s tímto soupeřem střelecky trápily, ale holky přesně plnily, co jsme si řekli. Více než výše skóre mě však zajímala hra, protože podvědomě již nejen já, ale i hráčky myslíme na šlágr kola. Byl jsem zvědavý, jak si porozumí Nela Šoborová s Dájou Maláčovou ve středu hřiště, protože poprvé nastoupily spolu a taktéž na to, jak se vypořádáme s úzkým hřištěm, protože hrajeme přes křídla a toho prostoru tady moc volného nebylo. Přesto to holky zvládly velmi dobře. Chválit se moc nemá, ale pokud někdy umím holky pokárat, tak je musím umět i pochválit. Opakuji ani ne pro ten výsledek, ale za předvedenou hru a za spoustu akcí, které snesou i přísnější měřítko. Vlastně jsem se stal divákem a odnesl jsem si hodně pozitivního. Moc důležité pro mě bylo, aby se holky na umělce nezranily, protože s takovým povrchem mám spoustu negativních zkušeností a raději budu hrát na nekvalitní trávě než na umělce. Holkám jsem říkal, že hřiště je malé, aby dávaly rychle míče od nohy, protože zde bude docházet k daleko více kontaktům. Nezkušené a hlavně nevyhrané domácí hráčky, spíše svou nešikovností několikrát do nás zajely nebo dohrávaly souboj a tak jsme si pár šrámů odvezli s sebou. Takže doufám, že třeba Radka Vítková, Káča Porembská a ještě některé ostatní budou na neděli fit. Ještě jednou bych chtěl všechny fandy ČSAD pozvat na neděli v 12:30, aby přišli povzbudit naše holky, protože hrajeme s doposud první Bruntálem a holky budou podporu diváku určitě potřebovat. Utkání je předzápasem mužů.